Psycholog
Psycholog w naszej poradni skupia się na interwencjach kryzysowych dla dzieci i młodzieży borykających się z problemami emocjonalnymi i relacyjnymi. Dla osób dorosłych świadczymy pomoc w kryzysach egzystencjalnych, życiowych, zawodowych oraz w trudnych doświadczeniach życiowych. Wspieramy osoby walczące ze stresem, żałobą, niskim poczuciem własnej wartości, problemami w nawiązywaniu relacji, depresją czy zaburzeniami lękowymi. W naszym zespole znajdują się kompetentni specjaliści, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności, uczestnicząc w kursach i warsztatach.
Na czym polega wsparcie psychologiczne?
Wsparcie psychologiczne to proces, w którym psycholog pomaga osobom radzić sobie z różnorodnymi problemami emocjonalnymi, psychicznymi oraz relacyjnymi. Specjalista zapewnia bezpieczne, poufne środowisko, w którym pacjent może otwarcie mówić o swoich uczuciach, myślach i obawach. Psycholog aktywnie słucha pacjenta, okazując zrozumienie, wsparcie. Pomaga w zrozumieniu, że wiele trudnych uczuć i reakcji jest normalnych oraz powszechnych.
Podczas spotkań rozwijane są umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Mogą one obejmować techniki relaksacyjne, pracę nad negatywnymi wzorcami myślenia czy też naukę efektywnych umiejętności komunikacyjnych. Rolą psychologa jest także pomoc pacjentowi w identyfikacji i rozwijaniu mocnych stron oraz zasobów pacjenta. Ponadto spotkania zawierają elementy psychoedukacji, czyli dostarczanie informacji na temat specyficznych problemów, takich jak depresja, lęki czy zaburzenia osobowości, aby pacjent lepiej rozumiał swoje doświadczenia.
Aleksandra Berezowska
Jestem psychologiem, absolwentką studiów magisterskich na kierunku psychologia w specjalności klinicznej. Pracuję zawodowo od 2012 roku. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego. Regularnie rozwijam swój warsztat pracy, uczestnicząc w licznych szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej i terapeutycznej w dziedzinie problematyki zdrowia psychicznego młodzieży, szczególnie w nurcie poznawczo-behawioralnym. Na co dzień pracuję z młodzieżą (od 14. roku życia) oraz młodymi dorosłymi. Wspieram również rodziców, chcących lepiej zrozumieć procesy rozwojowe swoich dzieci, poprawić relacje z nimi lub dowiedzieć się, jak je wspierać. Na moją pomoc mogą liczyć również osoby dorosłe. W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa.
Tel. 530 541 135
Maciej Mizera
Ukończyłem studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku psychologia. Jestem również oligofrenopedagogiem z ukończonym przygotowaniem pedagogicznym. Podczas swojej drogi zawodowej pracowałem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym oraz znacznym, a także z autyzmem, Zespołem Aspergera, zaburzeniami zachowania, depresją, jak również innymi dysfunkcjami psychosomatycznymi, w publicznym Gimnazjum oraz w Warsztacie Terapii Zajęciowej z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, w Zespole Szkół Specjalnych na stanowisku psychologa szkolnego, a także w szkole podstawowej.
Aktualnie jestem psychologiem – orzecznikiem w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
Moje wszechstronne i długoletnie doświadczenie zawodowe pozwala mi nieść skuteczną pomoc psychologiczną zarówno dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym potrzebującym wsparcia psychologicznego. Specjalizuję się w terapii par.
tel. 798 700 903